Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

100 lat IAU

IAU

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Wszystko o Nas

Logo SA GW, autor Jacek Patka

Forum Astronomiczne PL


BOINC

Classroom

FB

Księżyc


Data: 14-4-2021 09:35:58

faza

Słońce

Na niebie


La Lune

Mapa Nieba

TheSkyLive

CALSKY

Położenie ISS
The current position of the ISS
tranzyty ISS


The current position of the ISS

Misja KEPLER

ZOONIVERSE odkrywanie planet

EPUP
4270 planet

Astropogoda

Pogoda


sat24, chmury, pogoda


wyładowania atmosferyczne

III Prawo Keplera
Czytelnia


dwumiesięcznik

Urania, numery archiwalne,przedwojenne

Light Pollution

M-WiFi

gwiazdy,zmienne,poradnik,gazeta,pdf,astronomia,pomiary

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

astronomia amatorska

KTW'

Astronautilius

KTW'

kreiner, ziemia i wszechświat

kreiner, ziemia i wszechświat

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Tomasz, Rożek

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Rudż, Przemysław

atlas, nieba, książka, astronomia

atlas, księżyca, książka, astronomia

Poradnik Miłośnika Astronomii

Mądre Książki

Losowa Fotka

Kalendarz Astronomiczny na 2011 rok

Kalendarz-2009

astrokalendarz, kalendarz, astronomiczny, astrofotografia, zjawiska, astronomiczne, astronomia, żagań, centrum, kultury, sekcja, astronomicznaDo rąk wszystkich miłośników astronomii i naszych czytelników oddajemy Kalendarz Astronomiczny na 2011 rok. Został o przygotowany przez członków sekcji astronomicznej w Żaganiu. Zdjęcia zamieszczone w astro-kalendarzu zostały wykonane przez miłośników astronomii z Włoch i USA oraz przez NASA o czym dowiecie się z podpisów źródeł zdjęć. Uzyskaliśmy zgodę na takie ich wykorzystanie. Na każdy miesiąc wybrano ciekawe zjawiska astronomiczne i umieszczono je na stronach kalendarza. Zjawiska astronomiczne w poszczególnych miesiącach przygotowano na podstawie Almanachu Astronomicznego opracowanego przez dra Tomasza Ściężora oraz Poradnika Miłośnika Astronomii Marka Substyka. Znajdziecie tam też terminy imprez przygotowanych przez Centrum Kultury i Urząd Miasta w Żaganiu, na których będą organizowane pokazy nieba i prelekcje popularnonaukowe.


Kalendarz zostaje przekazany w postaci dokumentu PDF w formacie A4 – tak by na zwykłej drukarce amatorskiej można go było sobie drukować. Znacznie tańszym i lepszym technicznie jest jednak drukowanie w drukarniach, które coraz częściej realizują pojedyncze zlecenia w rozsądnych dla nas kosztach. Na Allegro znajdują się oferty drukarni, które nawet złożą go i połączą specjalna spiralą. Można go w dowolnych nakładach drukować i przekazywać, lecz nie wolno go sprzedawać lub czerpać w inny sposób korzyści materialnych za jego pomocą. Kalendarz zostanie przez Sekcję wydrukowany w niewielkim nakładzie – na tyle tylko mamy w tym roku środków finansowych – i przekazany placówkom edukacyjnym w naszym mieście oraz naszym sympatykom.

astrokalendarz, kalendarz, astronomiczny, astrofotografia, zjawiska, astronomiczne, astronomia, żagań, centrum, kultury, sekcja, astronomiczna Kalendarz powstał jako kontynuacja idei Kalendarza Astrofotografia Amatorska. Niestety najprawdopodobniej w tym roku nie zostanie on wydany. Jeśli uda się nam w następnym roku zająć się tym projektem w większej skali, to może i nakład będzie większy i zasoby znacznie bogatsze. Niestety w tak krótkim czasie jaki mieliśmy na jego przygotowanie nie udało nam się zrobić więcej. Większe doświadczenie w takich pracach też by się przydało, więc trzeba go nabyć pracując nad kolejnymi edycjami. Dzięki pomocy Centrum Kultury, pod skrzydłami którego działamy, będziemy mogli uniknąć problemów stających przed innymi realizatorami.

Mamy nadzieję, że kalendarz przyda się zainteresowanym osobom. W kalendarzu zaznaczono na zielono czas wolny od nauki w szkole kolorem zielonym (ferie i wakacje) oraz kolorem pomarańczowym wybrane zjawiska astronomiczne, o których krótką wzmiankę można przeczytać w stopce miesiąca oraz w naszym serwisie i wielu serwisach astronomicznych prowadzonych przez pasjonatów astronomii.

Ponieważ ludzie nie są nieomylni, może się zdarzyć, że w jakieś miejsce wkradł się błąd. Możesz przekazać nam tę informację pisząc maila. Usuniemy chochlika i na serwerze znajdzie się zaktualizowana wersja Astro-Kalendarza. Adres do nas znajduję się w stopce serwisu internetowego.

Tym samym składamy wszystkim serdeczne życzenia szczęśliwego Nowego Roku 2011.

Przeczytaj więcej:
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
23,573,377 unikalne wizyty