Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

100 lat IAU

IAU

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Wszystko o Nas

Logo SA GW, autor Jacek Patka

Forum Astronomiczne PL


BOINC

Classroom

FB

Księżyc


Data: 01-10-2020 14:00:43

faza

Słońce

Na niebie


Mapa Nieba

TheSkyLive

CALSKY

Położenie ISS
The current position of the ISS
tranzyty ISS

Misja KEPLER

ZOONIVERSE odkrywanie planet

EPUP
4270 planet

Astropogoda

Pogoda


sat24, chmury, pogoda


wyładowania atmosferyczne

III Prawo Keplera
Czytelnia


dwumiesięcznik

Urania, numery archiwalne,przedwojenne

Light Pollution

M-WiFi

gwiazdy,zmienne,poradnik,gazeta,pdf,astronomia,pomiary

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

astronomia amatorska

KTW'

Astronautilius

KTW'

kreiner, ziemia i wszechświat

kreiner, ziemia i wszechświat

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Tomasz, Rożek

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Rudż, Przemysław

atlas, nieba, książka, astronomia

atlas, księżyca, książka, astronomia

Poradnik Miłośnika Astronomii

Mądre Książki

Nadchodzą wakacje

Sekcja Astronomiczna slowaKluczowe Wręczenie nagrody ufundowanej przez Planetę Oczu dla naszego StefanaPomału kończymy rok szkolny w Szkole Talentów. Co nie kończy badań nieba, bo te nie znają wakacji. Wolny czas to doskonała okazja do zaplanowania i realizacji wszystkich zaległych obserwacji, jeśli tylko pogoda dopisze naszym planom. W końcówce tego szkolnego roku przyszedł czas na małe podsumowanie pracy całego zespołu i wszystkich sekcji Szkoły Talentów w naszym Centrum Kultury.


slowaKluczowe Prezentacja Sekcji Astronomicznej na zakończenie roku 2012/2013Z tej okazji odbyła się wielka gala na której przedstawiły się wszystkie zespoły. To ponad 400 dzieci zajmujących się różnymi dziedzinami zainteresowań, od walki wręcz przez śpiew, taniec malowanie po nauki ścisłe – lub odwrotnie. W ramach prezentacji Szkoły, szczególnie dla nowych (starych) władz miasta, pokazano nasze działania i osiągnięcia dokonane w roku 2012/2013. Miło nam było być wśród tylu wspaniałych zespołów i cieszymy się, że mogliśmy stanąć na wysokości zadania.

Po prezentacji przyszedł czas na cenzurki i wyróżnienia. Za sprawą Planety Oczu mieliśmy możliwość wyróżnić za cztery lata pracy w Sekcji jednego niezwykłego człowieka – Pana Stefana. To już człowiek historia. Ufundowana przez sponsora nagroda w postaci teleskopu astronomicznego jest taka astronomiczną formą podziękowania za wielkie zaangażowanie i poświęcenie dla wszystkich zadań jakie przychodziło nam realizować nie tylko w tym jednym roku. Po fanfarach przyszedł czas na nieco luźniejsze spotkanie. Był grill, zabawy na karuzelach i huśtawkach, gonitwy po lesie i wygłupy dla relaksu. Wszyscy dobrze się bawili i na pewno miło będą wspominać ten dzień przez całe wakacje.

S slowaKluczowe Tort ze świadectwem z czerwonym paskiem dla najlepszych ... słodka nagrodaekcja ma zamiar zorganizować jeszcze w tym miesiącu noc obserwacyjną – 29 czerwca 2013r. skorzystamy z gościnności Muzeum na Stalagu, gdzie w najbliższym miesiącu rozpocznie się inwestycja Astrobaza Kepler. To nasza najbliższa przyszłość – prawdziwe obserwatorium. A w dalszej przyszłości może uda się stworzyć nawet całe Centrum Nauki Kepler. Nowy Burmistrz ma takie marzenie, by Żagań stał się edukacyjnym i naukowym przykładem, że z nauka można iść przez świat. Jeśli nie tylko wola ale i pieniądze znajdą się na ten cel, to nasz plan zrealizuje się szybciej niż wcześniej planowaliśmy. Będziemy mieć więc sporo zajęcia.

Wszystkim życzymy wspaniałej pogody i wielu nocnych astroatrkacji. Śledźcie nasza stronę oraz profil na FB. Tam będą zawsze gorące wieści ze świata nauki i z kosmosu. Do zobaczenia na szlaku Drogi Mlecznej.


Przeczytaj więcej:

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
22,535,139 unikalne wizyty