Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

100 lat IAU

IAU

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Wszystko o Nas

Logo SA GW, autor Jacek Patka

Forum Astronomiczne PL


BOINC

Classroom

FB

Księżyc


Data: 10-4-2021 16:49:09

faza

Słońce

Na niebie


La Lune

Mapa Nieba

TheSkyLive

CALSKY

Położenie ISS
The current position of the ISS
tranzyty ISS


The current position of the ISS

Misja KEPLER

ZOONIVERSE odkrywanie planet

EPUP
4270 planet

Astropogoda

Pogoda


sat24, chmury, pogoda


wyładowania atmosferyczne

III Prawo Keplera
Czytelnia


dwumiesięcznik

Urania, numery archiwalne,przedwojenne

Light Pollution

M-WiFi

gwiazdy,zmienne,poradnik,gazeta,pdf,astronomia,pomiary

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

astronomia amatorska

KTW'

Astronautilius

KTW'

kreiner, ziemia i wszechświat

kreiner, ziemia i wszechświat

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Tomasz, Rożek

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Rudż, Przemysław

atlas, nieba, książka, astronomia

atlas, księżyca, książka, astronomia

Poradnik Miłośnika Astronomii

Mądre Książki

Trwa nabór uczniów chętnych na obóz astronomiczny we Włoszech

Wakacje astrcamp,ESO,Włochy,Astronomy Camp Obserwatorium Astronomiczne Autonomicznego Regionu Aosta Valley we Włoszech, w którym odbędzie się ESO Astronomy Camp 2016. Fot.: ESO/V. Vicenzi. Polscy uczniowie mogą się ubiegać o udział w obozie astronomicznym we Włoszech - ESO Astronomy Camp 2016. Można wygrać stypendia pokrywające koszt uczestnictwa – poinformowało Polskie Towarzystwo Astronomiczne, które prowadzi polski konkurs.


Od kilku lat Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO), czołowa europejska instytucja zajmująca się badaniami kosmosu, organizuje obozy astronomiczne dla młodzieży. Tegoroczna edycja odbędzie się we Włoszech w alpejskim Obserwatorium Astronomicznym Autonomicznego Regionu Aosta Valley w Saint Barthélemy w okresie od 26 grudnia 2016r. do 1 stycznia 2017r. W obozie wezmą udział uczniowie z różnych krajów, w tym z Polski.

Zajęcia na obozie prowadzone są w języku angielskim, a więc kandydaci powinni porozumiewać się w tym języku przynajmniej w stopniu podstawowym. Astronomiczną tematykę przedstawią naukowcy z różnych krajów, uczestnicy do dyspozycji będą mieć sprzęt do obserwacji nieba, a oprócz zajęć o kosmosie będą także zabawy integracyjne, wycieczki i inne atrakcje.

Obóz przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 16 do 18 lat, a dokładniej dla roczników 1998, 1999 i 2000. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiego filmu wideo na temat „I would most like to discover/invent ...... because........”. Film nie może mieć więcej niż 3 minuty, musi być w języku angielskim i powinien w nim wystąpić kandydat do wyjazdu na obóz. Do nakręcenia filmiku nie potrzeba specjalnego sprzętu, wystarczy smartfon. Film należy przesłać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie obozu (Link).

Zgłoszenia od chętnych przyjmowane są do 4 października 2016 r. Później w poszczególnych krajach jury ocenia otrzymane zgłoszenia i wyłania czołową grupę, której proponowane są miejsca na obozie. Mogą to być miejsca stypendialne (stypendium pokrywa koszt udziału i biletów lotniczych) lub niestypendialne. W ubiegłych latach większość uczestników z Polski uzyskała stypendia pokrywające całość lub część kosztów.

„W tym roku mamy zagwarantowane przynajmniej jedno stypendium dla polskiego ucznia, a być może będzie ich kilka – jest złożony wniosek grantowy do unijnego projektu Erasmus+ i jeszcze czekamy na ogłoszenie wyników. Oprócz tego Polacy są brani pod uwagę w konkursie na dodatkowe stypendium od ESO, bowiem nasz kraj należy do tej organizacji. Podobnie jak w latach ubiegłych, jeśli stypendiów będzie mniej niż przyznanych Polsce miejsc, będziemy starali się pomóc w znalezieniu dofinansowania wyjazdu od instytucji z okolicy zamieszkania laureata: od szkoły czy instytucji samorządowych” - wyjaśnia Krzysztof Czart z Sieci Popularyzacji Nauki Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO).

W polskim konkursie biorą udział uczniowie uczęszczający do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Polsce. Natomiast Polacy mieszkający i uczący się poza granicami naszego kraju mogą się ubiegać o miejsce w ramach puli dla danego kraju, w którym mieszkają.

Więcej informacji o obozie i polskim konkursie można znaleźć na stronie internetowej Link

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
23,549,760 unikalne wizyty