Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

100 lat IAU

IAU

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Wszystko o Nas

Logo SA GW, autor Jacek Patka

Forum Astronomiczne PL


BOINC

Classroom

FB

Księżyc


Data: 29-11-2021 10:08:26

faza

Słońce

Na niebie


La Lune

Mapa Nieba

TheSkyLive

Położenie ISS
The current position of the ISS
tranzyty ISS


The current position of the ISS

Misja KEPLER

ZOONIVERSE odkrywanie planet

EPUP
4761 planet

Astropogoda

Pogoda


sat24, chmury, pogoda


wyładowania atmosferyczne


III Prawo Keplera
Czytelnia


dwumiesięcznik

Urania, numery archiwalne,przedwojenne

Light Pollution

M-WiFi

gwiazdy,zmienne,poradnik,gazeta,pdf,astronomia,pomiary

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

astronomia amatorska

Astronautilius

KTW'

kreiner, ziemia i wszechświat

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Tomasz, Rożek

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Rudż, Przemysław

atlas, nieba, książka, astronomia

atlas, księżyca, książka, astronomia

Poradnik Miłośnika Astronomii

Mądre Książki

ESO Astronomy Camp 2017 - konkurs dla polskich uczniów

Wakacje slowaKluczowe Na zdjęciu: Uczestnicy ESO Astronomy Camp zorganizowanego w 2016 r. przez ESO i Sterrenlab w Astronomical Observatory of the Aosta Valley, w Saint Barthélemy. Fot.: L. Polo.Rusza tegoroczna edycja konkursu, którego laureaci pojadą na międzynarodowy obóz astronomiczny ESO Astronomy Camp we Włoszech, organizowany przez Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO). Konkurs dla polskich uczniów jest prowadzony przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA). Zachęcamy do udziału!


Obozy ESO Astronomy Camp organizowane są co roku od kilku lat. Prowadzi je Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO), wielka organizacja naukowo-techniczna zajmującą się badaniami Wszechświata z powierzchni Ziemi. ESO posiada olbrzymie teleskopy na pustyni Atakama w Chile. Polska przystąpiła do tej organizacji w 2015 roku.

ESO Astronomy Camp 2017 odbędzie się w Obserwatorium Astronomicznym Autonomicznego Regionu Aosta Valley w Saint Barthélemy, we włoskich Alpach. Weźmie w nim udział ponad do 56 uczniów z różnych krajów członkowskich ESO i z krajów należących do Sieci Popularyzacji Nauki ESO. Językiem obozu będzie angielski.

Obóz odbędzie się od 26 grudnia 2016 r. do 1 stycznia 2017 r. Jest więc dla uczniów niespotykaną okazją do spędzenia Sylwestra i Nowego Roku w atrakcyjnym miejscu i w międzynarodowym gronie rówieśników, którzy również pasjonują się kosmosem.

W tym roku tematem obozu będą ?Odległości we Wszechświecie?. Uczniowie będą poznawać to zagadnienie w trakcie wykładów, warsztatów i nocnych obserwacji teleskopami będącymi na wyposażeniu obserwatorium. Będzie też czas na sporty zimowe, wycieczki i imprezy integracyjne.

Chęć udziału mogą zgłaszać uczniowie w wieku od 16 do 18 lat (roczniki 1999, 2000 i 2001). Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej obozu i przesłać krótki film wideo w języku angielskim na temat ?I would like to invent/discover... because...?. Termin zgłoszeń mija 11 października 2017 r. o godz. 23:00 CET.

Opłata rejestracyjna za obóz wynosi 500 euro i pokrywa pełne zakwaterowanie i wyżywienie w hostelu w Saint Barthélemy, opiekę profesjonalnej kadry, wszystkie aktywności astronomiczne i wypoczynkowe, materiały, wycieczki, transport wewnętrzny i ubezpieczenie. Zostanie także zapewniony przez organizatorów autobus do transportu pomiędzy lotniskiem Milan Malpensa, a obserwatorium. Opłata nie obejmuje kosztów podróży na lotnisko Milan Malpensa.

Na autorów najlepszych zgłoszeń czekają nagrody w postaci miejsc na obozie, a czołowi laureaci mogą otrzymać stypendia pokrywające koszt udziału i biletów lotniczych. Na polskich uczniów czeka przynajmniej stypendium, a niewykluczone że będzie ich więcej.

Należy podkreślić, że zgłoszenie do konkursu nie jest deklaracją poniesienia kosztów. Wszyscy laureaci zostaną poproszeni o potwierdzenie udziału. Jeśli zrezygnują, ich miejsce zostanie zaproponowane kolejnej osobie.

Polska strona konkursu, wraz regulaminem, dostępna jest pod adresem Link
Natomiast zgłoszeń należy dokonywać bezpośrednio na stronie międzynarodowej: LinkPrzeczytaj więcej:Źródło: Urania Postępy Astronomii
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
24,960,428 unikalne wizyty