Nad Rosją znowu niebo rozjaśnił bolid
Dodane przez jacek dnia 09/12/2016 15:37:21
bolid,meteor,Czelabińsk Meteor nad Syberią - Rosja - w dniu 6 grudnia 2016r. rozjaśnił niebo wieczorne. Zjawisko zostało zarejestrowane przez liczne kamery w samochodach i monitorujące. Było też wielu świadków naocznych.We wtorkowy wieczór (6.12.2016r.) niebo nad Syberią pojaśniało za sprawą bolidu, czyli bardzo jasnego meteoru. Widzieli go mieszkańcy okolic miejscowości Sajanogorsk w Federacji Rosyjskiej w Republice Chakasji. Bolid zalśnił o godzinie 18.37 czasu lokalnego.
Treść rozszerzona
Jak podają świadkowie, meteor było widać przez 3-4 sekundy. Pół minuty później było słuchać głośny huk. W związku z tym odezwały się alarmy niektórych samochodów.


Lokalne władze podały, że kosmiczny okruch nie wyrządził żadnych szkód. Oznacza to, że prawdopodobnie całkowicie spłonął w atmosferze.

Lokalne media donoszą, że ciało niebieskie spadło na ziemię w okolicach Chakasji. Świadkowie zdarzenia słyszeli ponoć głośny huk towarzyszący rozbłyskowi. Jak na razie nie mamy żadnych informacji na temat uszkodzeń oraz ofiar spowodowanych eksplozją bolidu.

- Nie ma żadnych szkód i rannych w mieście w związku z meteorem - powiedział Leonid Bykow, burmistrz Sajanogorska.

Bolid najlepiej widać na nagraniach z kamerek samochodowych.

- Początkowo nie wiedziałam, co się dzieje. Niebo nagle zalśniło - powiedziała Olga Sagalakowa, świadek zdarzenia. - Meteor miał nawet ogon. Bałam się. Myślałam, że to bomba - dodała.

Przeczytaj więcej: