Obóz astronomiczny 2017
Dodane przez jacek dnia 05/03/2017 19:29:39
Obóz astronomiczny 2017, Obóz astronomiczny 2017Jeśli interesujesz się naukami ścisłymi, w szczególności astronomią, oraz właśnie kończysz naukę w gimnazjum, to Klub Astronomiczny Almukantarat ma dla Ciebie propozycję na ciekawe spędzenie wakacji ? obóz astronomiczny. Odbędzie się on w dniach 23 lipca ? 5 sierpnia w szkoleniowym ośrodku harcerskim ?Nadwarciański Gród? w Załęczu Wielkim, gdzie od ponad 30 lat miłośnicy astronomii z całej Polski dzielą się pasją z młodszymi kolegami. Z pewnością będzie to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju.
Treść rozszerzona
W czasie obozu prowadzony będzie autorski kurs astronomii od podstaw. Prowadzone będą zajęcia zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Jak co roku będzie można spróbować swoich sił w astrofotografii i sprawić sobie pamiątkę w postaci niezwykłego zdjęcia. W programie przewidziane są także zajęcia z matematyki, fizyki i informatyki. Nie zabraknie wycieczek krajoznawczych, wielu gier i zabaw oraz ognisk. Odwiedzimy również planetarium w Chorzowie, po którym oprowadzi nas wieloletni dyrektor obiektu i założyciel Klubu ? Marek T. Szczepański.

Obóz Almukantaratu to doskonała okazja, żeby połączyć zabawę z nauką. Kadra dba nie tylko o rozwój naukowy uczestników, ale również kulturalny ? organizowane są pokazy filmowe oraz panele dyskusyjne na różne tematy. Na obozie nie brakuje również zajęć sportowych ? porannej gimnastyki oraz koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i badmintona. Wieczorami, przy dobrej pogodzie, organizowane są ogniska, śpiewanki, a przede wszystkim obserwacje astronomiczne. Dzięki niedawno powstałemu na terenie ośrodka planetarium uczestnicy mają możliwość zapoznania się z wyglądem nocnego nieba i gwiazdozbiorami nawet pomimo deszczu. Nie można zapomnieć o tym, co nadaje największy urok obozom ? harcerskiej tradycji, którą kultywuje Klub: mieszkanie pod namiotami, zbiórki i ogniska. Na pewno nie zabraknie wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary, dzięki czemu chwile spędzone na obozie na długo pozostaną w pamięci.

Jednak najważniejszym elementem obozu jest możliwość spotkania rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Jeśli pragniesz poznać ciekawych ludzi, dowiedzieć się czegoś o astronomii oraz przeżyć niezapomnianą przygodę zapoznaj się z ofertą Klubu Astronomicznego Almukantarat!

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania należy kierować na adres: oboz@almukantarat.pl

Więcej informacji na stronie spotkania oraz na Facebooku.