Piąta Ogólnopolska Konferencja na temat Zanieczyszczenia Światłem (X.2017)
Dodane przez jacek dnia 02/06/2017 23:03:11
OKZŚ 5. Ogólnopolska Konferencja na temat Zanieczyszczenia Światłem / Credits - OKZŚW dniach 19-20 października 2017 w Warszawie odbędzie się piąta Ogólnopolska Konferencja na temat Zanieczyszczenia Światłem.

Celem organizowanej cyklicznie Ogólnopolskiej Konferencji na temat Zanieczyszczenia Światłem (OKZŚ) jest szerzenie informacji o problemie, jakim jest niewłaściwa emisja antropogenicznego światła nocą. Konferencja pełni równocześnie rolę najważniejszego w Polsce forum wymiany doświadczeń w zakresie badań naukowych nad zanieczyszczeniem świetlnym.
Treść rozszerzona
slowaKluczowe Logo konferencji / Credits ? OKZŚ


Konferencja ma charakter interdyscyplinarny i stanowi wyjątkową okazję do interakcji ekspertów z tak odmiennych dziedzin, jak: technika oświetleniowa, planowanie przestrzenne, architektura, ekologia, medycyna, astronomia, psychologia, prawo, turystyka, meteorologia, fizyka atmosfery, teledetekcja, biologia, fizjologia. Uczestnikami spotkania są zarówno profesjonalni naukowcy, jak i przedstawiciele administracji państwowej, oraz organizacje pozarządowe.

Tematyka Piątej Ogólnopolskiej Konferencji na temat Zanieczyszczenia Światłem obejmuje m.in. poniższe zagadnienia:

Gorąco zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń. Przewidywane są wystąpienia w formie referatów oraz posterów. Zachęcamy również do uczestnictwa bez wystąpienia ? w roli słuchacza i dyskutanta.

Adres internetowy konferencji OKZŚ: Link

Źródło: Kosmonauta.net