Międzynarodowy konkurs rysunkowy „Strażników Ciemnego Nieba”
Dodane przez jacek dnia 08/05/2021 13:40:42
slowaKluczowe logo Dark Sky Rangers, Żródło: Dark Sky RangersRozpoczął się nabór prac do międzynarodowego konkursu rysunkowego „Strażników Ciemnego Nieba” (ang. „Dark Skies Rangers Drawing”) dla uczniów w wieku od 5 do 10 lat.
Treść rozszerzona
Co trzeba zrobić?

Aby uczniowie wzięli udział w konkursie, ich nauczyciele muszą:

zarejestrować na stronie konkursowej jednego ucznia na klasę, nauczyciele mogą zorganizować konkurs w każdej klasie, aby wybrać najlepszy rysunek,
wysłać rysunek na adres: concurso@nuclio.pt.
Każda szkoła może przesłać kilka rysunków, o ile jest to jeden rysunek na klasę.

Rysunek musi być oryginalny i wykonany indywidualnie w formacie A4, zgodnie z założeniami konkursu. Jeśli rysunek zawiera tekst, musi być on w języku angielskim lub portugalskim. Rysunek można wykonać za pomocą narzędzi cyfrowych. Tematyka rysunków musi dotyczyć zagadnień związanych z ochroną ciemnego nieba (przyczyny i konsekwencje zanieczyszczenia światłem, właściwe oświetlenie zewnętrzne, redukcja zanieczyszczenia światłem) oraz promować zainteresowanie astronomią.

Do kiedy trzeba wysłać prace?

Zgłoszenie i rysunek należy przesłać do 28 maja 2021 r. W konkursie będą brane pod uwagę wyłącznie rysunki przesłane w terminie.

Wyłonienie zwycięzców

Jury będzie składać się z członków organizacji NUCLIO i wybierze dwanaście rysunków z największą liczbą głosów w drodze publicznego głosowania na stronie internetowej DSR Dark Sky Rangers, które odbędzie się od 31 maja do 11 czerwca 2021 r. Nagrodzonych zostanie dwunastu uczniów i ich nauczycieli.

Nagrodzenie zwycięzców

Nagrodą będzie kalendarz z rysunkami uczniów. Zwycięzców poznamy 14 czerwca 2021 r.Konkurs jest organizowany przez NUCLIO, czyli portugalską organizację non-profit założoną w 2001 r. przez astronomów zawodowych i amatorów, której celem jest upowszechnianie i nauczanie przedmiotów ścisłych, w szczególności astronomii i astrofizyki oraz ponoszenie świadomości społecznej dotyczącej znaczenia ochrony ciemnego nieba.

Więcej informacji:

Strona internetowa konkursu Dark Skies Rangers Drawing
Formularz rejestracji do konkursu (na dole strony)-Link
Autor: Joanna Molenda-Żakowicz

Źródło: URANIA-PA