Fizyka nie jest trudna
Jaki jest ten świat, jaka jego budowa i prawa nim rządzące. Pragniemy pomóc w odpowiedzi na te pytania. Na stronie znajdują się zarówno informacje o dydaktyce, konkursach, egzaminie maturalnym, jak również ciekawostki z dziedziny fizyki i astronomii oraz najnowsze odkrycia, hipotezy i niewyjaśnione zjawiska.
Data dodania: 02/27/2010 Wizyt: 761
Fizykon
Sieciowy podręcznik do fizyki "Fizykon" jest unikalnym przedsięwzięciem edukacyjnym, istniejącym w sieci od roku 2000. Zrodził się z marzenia o lepszym nauczaniu fizyki, z idei tworzenia tłumaczeń i opisów, które niemal każdy byłby w stanie zrozumieć.
Data dodania: 08/18/2015 Wizyt: 435
Polska strona CERN
Tu możesz poznać CERN, Wszystko jest po polsku i jedyne co może Cię zaskoczyć to masa wiedzy.
Data dodania: 03/16/2009 Wizyt: 743
Polskie strony LHC
Polska jako jedno z 20 państw członkowskich CERN-u finansowała i uczestniczyła w budowie LHC, zwłaszcza w przygotowaniu oprogramowania i symulacji oraz budowie aparatury i systemów wyzwalania. Na stronie znajdziesz wiele informacji w języku polskim dotyczących projektu jak i samej fizyki LHC.
Data dodania: 12/15/2008 Wizyt: 616
To Tylko Fizyka
Projekt ''To tylko fizyka'' ma pokazać, że każdy choć na chwilę może stać się fizykiem-eksperymentatorem i czerpać z tego wiele satysfakcji. Nie potrzeba wielkich laboratoriów i wymyślnych urządzeń - wszystko, czego potrzeba znajdziecie we własnej kuchni, w pobliskim hipermarkecie lub sklepie internetowym i kupicie to za grosze. Gdy zaczniecie się bawić, będziecie dostrzegać to, co dotąd było dla Was niedostrzegalne, znajdziecie w tym relaks i frajdę z pokonywania drobnych przeciwności, z dążenia i osiągnięcia bardzo konkretnego celu (świeci, rusza się, nie spada …). Może uda się Wam wciągnąć do zabawy rodzinę i znajomych, może odnajdziecie w niej odprężającą pasję, a może nawet początek drogi całego przyszłego życia.
Data dodania: 09/09/2009 Wizyt: 1498
Wszystko o optyce
Serwis Fizyczny Omikron. Artykuł opisuje wszystko co może nam się przydać a dotyczy to optyki. Soczewki zwierciadła i cała ta menażeria.
Data dodania: 01/01/2010 Wizyt: 640