Fraktale
Wstępne informacje o fraktalach zebrane przez ucznia ogólniaka ... fraktale nie są takie straszne
Data dodania: 10/17/2016 Wizyt: 458
GeoGebra
GeoGebra - Jest oprogramowaniem wieloplatformowym, dającym każdemu szansę na tworzenie niezwykłych wyobrażeń, które za sprawą matematyki stają się możliwe.
Data dodania: 01/11/2015 Wizyt: 398
Graj w Sudoku
Strona prezentująca grę Sudoku. To gra logiczna polegająca na wypełnieniu kwadratu 3x3 cyframi od 1 do 9. Znajdują sie tu też zasady gry a co najważniejsze możemy zagrać w Sudoku na różnym poziomie trudności. A na koniec sprawdzić czy nasze rozwiązanie jest poprawne.
Data dodania: 08/14/2016 Wizyt: 790
How to Build A Geodesic Dome
How to - jak zbudować kopułę geodezyjną
Data dodania: 08/05/2012 Wizyt: 788
KhanAcademyPolski's channel
zapraszamy Państwa do korzystania z pierwszej paczki filmów KhanAcademy z polskim lektorem. Kanal KhanAcademyPolski na YouTube zawiera w tej chwili 41 filmów po polsku, 3 dotycza dodawania i odejmowania a 38 filmów dotyczy ułamków

Data dodania: 09/08/2012 Wizyt: 904
Kopuła fullerowska
Strona zawiera kalkulator do wyliczania kopuł geodezyjnych opartych na dwudziestościanie. Pozwala to skonstruować własną kopułę geodezyjną. Jest też wiele porad jak wykonać ją samemu.
Data dodania: 08/05/2012 Wizyt: 886
Kopuła geodezyjna
Praktycznie wykonana kopuła z rur metalowych. Dokumentacja projektu od początku do końca.
Data dodania: 08/05/2012 Wizyt: 923
Matematyka - liczby zespolone
Znalazłeś się na stronie dydaktycznej poświęconej liczbom zespolonym. Wiadomości o liczbach zespolonych należą do materiału wykładanego na matematyce na wszystkich kierunkach studiów technicznych. Jest to spowodowane istotnym zastosowaniem ich w różnych dziedzinach technicznych.
Data dodania: 10/20/2016 Wizyt: 362
Mathspace
Przestrzeń dla matematyki
Data dodania: 10/30/2015 Wizyt: 473
Największy Internetowy Zbiór Zadań z Matematyki
Zadania z matematyki. Zbiory zadań. Zestawy zadań z egzaminów dla wszystkich szkół. Zadania maturalne.
Data dodania: 11/21/2012 Wizyt: 595
Obliczanie liczby Pi
Strona poświęcona obliczaniu liczby Pi jako skutecznemu sprawdzaniu wydajności i możliwości komputera.

The first scalable multi-threaded Pi-benchmark for multi-core systems...How fast can your computer compute Pi?y-cruncher is a program that can compute Pi and other constants to trillions of digits.

It is the first of its kind that is multi-threaded and scalable to multi-core systems. Ever since its launch in 2009, it has become a common benchmarking and stress-testing application for overclockers and hardware enthusiasts.y-cruncher has been used to set several world records for the most digits of Pi ever computed.
Data dodania: 11/14/2018 Wizyt: 929
Rozwiązywanie równania Keplera
Jak ktoś nie liznął jeszcze mechaniki nieba niech traktuje to równanie jako przykład trygonometrycznego równania przestępnego do rozwiązania numerycznego.
Data dodania: 10/30/2015 Wizyt: 514
Sage
Sage jest oprogramowaniem matematycznym składającym się z bardzo dużej liczby narzędzi przydatnych w wielu dziedzinach matematyki. Możemy z jego pomocą wykonywać zarówno obliczenia numeryczne jak i symboliczne. Z łatwością rozwiążemy wszelkiego rodzaju równania, nierówności czy układy równań. Szybko wykona za nas wszelkie obliczenia na liczbach, obliczenia kombinatoryczne czy statystyczne. Pomysłodawcą i liderem projektu Sage jest William Stein, matematyk z Uniwersytetu Waszyngtońskiego. Wcześniej projekt nazywał się SAGE, System for Algebra and Geometry Experimentation
Pierwsza wersja programu została opublikowana w lutym 2005 roku. Był i jest do dziś rozpowszechniany jako darmowe oprogramowanie oparte na licencji ´ GNU General Public License
Mamy wiec wolny dostęp nie tylko do samego programu ale tez do jego źródeł. ˙
Sage oparty jest na języku programowania Python4, przy pomocy którego integruje ze sobą wiele znanych darmowych bibliotek matematycznych.
Poza tym zawiera wiele bibliotek własnych, zawierających narzędzia, których nie można znaleźć w dostępnych darmowych bibliotekach bądź tez okazało się, ze można utworzyć ich odpowiedniki lepsze i szybsze. Dzięki temu wszystkiemu jest on bardzo bogata alternatyw ˛a dla takich narzędzi komercyjnych jak Maple, Mathematica, czy MATLAB.
Data dodania: 10/03/2018 Wizyt: 255
Wybrane graficzne techniki analityczne
Data dodania: 11/06/2012 Wizyt: 759