MaximDL - pierwsze kroki
Podstawy MaximDL z forum Astromaniak. Jest to obecnie najlepszy kombajn na rynku. Można pobrać jego wersję próbną i przekonać się czy warto go kupować.
Data dodania: 06/07/2012 Wizyt: 581
DeepSkyStacker
Oprogramowanie do obróbki DS
Data dodania: 06/07/2012 Wizyt: 940
Helioviewer - przeglądarka Słońca
To trzeba zobaczyć. Skalowanie codziennych obrazów Słońca z wieloma opcjami zrzutów, filtrów ... i całej masy fajnych opcji
Data dodania: 09/06/2012 Wizyt: 485
Polar Aligment
WCS - WebCaimScheinern - ustawianie montażu na gwiazdę polarną. Opis programu i sposób użycia.
Data dodania: 11/17/2013 Wizyt: 612
Ustawianie montażu metodą dryfu za pomocą WCS
WebCamScheinern a w skrócie WCS to aplikacja do ustawiania montażu paralaktycznego metodą dryfu. Śledzi ona dryf gwiazdy za pomocą webcama lub innej prostej kamerki i wyznacza punkt, w który należy ustawić gwiazdę poprzez regulację ustawień montażu. Aplikacja ta obsługuje webcamy, DSI, a także kamery Imaging Source DMK, DBK czy DFK. Po instalacji mamy 30 dni testowych, po czym należy zakupić licencję za 20 Euro. Na stronie możemy pobrać wersje dostosowane do danej rodziny kamerek.
Data dodania: 11/17/2013 Wizyt: 422
AlmSun - Astronomiczny Kalendarz
Astronomiczny Kalendarz to edukacyjny program astronomiczno - geograficzny, który oprócz obliczania podstawowych zjawisk astronomicznych dotyczących Słońca, Księżyca, Planet, Gwiazd w przystępny sposób przybliża nam wiedzę z dziedziny astronomii i częściowo też z geografii. Ktoś może powiedzieć, tyle jest dużo różnych, w dodatku darmowych programów liczących dokładnie to samo, czemu wiec tworzyć kolejny? Odpowiedź jest prosta. Mnie jako miłośnika astronomii, żaden z nich mnie nie zadowolił. Żaden nie miał tego wszystkiego kupie i żaden nie miał tego czego potrzebuje. Jeśli już na taki trafiłem, to się okazało, że jego dokładność jest co najmniej wątpliwa, a szybkość nie zadawalająca. W moim programie jest wszystko to czego potrzebuje. Zastosowałem w nim algorytmy wg teorii DE404, a jeśli program uzupełnimy powszechnie dostępnymi i opublikowanymi przez NASA/JPL efemerydami DE406,DE422 lub DE431 to możemy się cieszyć z wzorcowej dokładności.
Dodatkowym walorem programu jest jego wartość edukacyjna. Temat z dziedziny astronomii i geografii ujmuje w nieco inny, bardziej przystępny i w zrozumiały sposób. Jaka jest obecna pozycja Słońca? Od czego zależy? Jaka jest długość dnia i kiedy wschodzi i zachodzi Słońce i od czego uzależnione jest to zjawisko? Dlaczego zmierzch w okolicach równika jest krótszy? Gdzie i kiedy występują białe noce? Co to są strefy czasowe? Jak obecnie wygląda Saturn i czy jest widoczny? Czy Wielkanoc faktycznie zależy od pierwszej wiosennej pełni Księżyca? Czy możliwym jest sytuacja w której Księżyc w ogóle nie zachodzi? Czy możliwa jest sytuacja w której Słońce w ciągu tej samej doby wschodzi dwa razy? Na te i inne pytania można odpowiedzieć zabawiając się tym właśnie programem.
Data dodania: 10/20/2014 Wizyt: 534
Distro Astro 3 - Juno
Distro Astro is a Linux-based operating system for astronomers.
Data dodania: 10/30/2015 Wizyt: 619
Astro-System 14.04
Astro-System jest przygotowaną specjalnie dla studentów i miłośników astronomii dystrybucją systemu operacyjnego Linux. Zawiera wbudowane, gotowe do użycia oprogramowanie astronomiczne oraz nieco narzędzi programistycznych i użytkowych. Astro-System można na stałe zainstalować na swoim komputerze jako jedyny system operacyjny albo dołożyć jako drugi system operacyjny obok systemu Windows, albo w ogóle nie instalować, tylko uruchamiać bezpośrednio z płyty DVD lub pamięci USB. Astro-System bazuje na popularnej dystrybucji Kubuntu 14.04 LTS, którego podstawą jest doskonały, wygodny w użyciu i bardzo estetyczny system okienek KDE.
Data dodania: 10/30/2015 Wizyt: 290
Rzowiązywanie równań Keplera
Program rozwiązywania równania przestępnego pięcioma metodami na przykładzie eliptycznego równania Keplera: metoda iteracji prostej, metoda Newtona, metoda siecznych, metoda bisekcji, metoda "Regula falsi".
Data dodania: 10/30/2015 Wizyt: 323
Satellite Tracker

Satellite Tracker has awakened from the dead with the first upgrade to include renewed
Orbital Element (TLE) data downloads again from Celestrak.com and is released as version
2.5.0 on March, 31, 2014. The next version, 2.5.1, released on April 5, 2014, incorporates
Orbital Element (TLE) data downloads from SpaceTrack.org. I am working on the next release,
version 2.6.1. Satellite Tracker development is now moving forward. I have finally got it
to run with the new PowerBASIC compiler version 10.04 which is a big step forward for me.
Version 2.6.1 has just been released on December 23, 2014! Stay tuned!
Data dodania: 10/30/2015 Wizyt: 385
X-Ephem
Pakiety binarne DEB dla Linuxa oprogramowanie astronomiczne XEphem.
Instalowanie ze źródła może nastręczać problemy, ale już z paczki powinno pójść gładko.
Polecam
Data dodania: 04/20/2016 Wizyt: 289
Sky Chart
Cartes du Ciel – program symulacji planetarium.

Program działa w środowisku Linux, Windows oraz Mac OS X i jest programem typu Open Source opartym na licencji GNU GPL.
Data dodania: 12/04/2017 Wizyt: 1213