23-04-2019
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
<< Kwiecień 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Brak wydarzeń.

OstatnieFoto

Lecę z KRAKsat

Lecę z KRAKsat

ISS 30 marca 2019

ISS 30 marca 2019

ISS 30 marca 2019
Partnerzy
Spacerem po Niebie Gwiaździstym

astrofotografia

CK

Urząd Miasta Żagań

Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu


IA ZG

Astro-Miejsca

URANIA
IAU

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

APOD
Zdjęcie dnia (APOD.pl)
Astro-Projekty
IASC

Brite-PL

gloria, astroprojekt

mini-sat

konkurs astronomiczny

EUHOU

ZooNivers

ZOONIVERSE odkrywanie planet

ITelescop

Gwiezdne Wrota

Sekcja Astronomiczna GLOBE at Night

Sekcja Astronomiczna Einstein, gwiezdne, wrota

Sekcja Astronomiczna Ciemne Niebo

Polaris

Polaris

KMO

Tu pełno nauki
Nauka. To lubię

SciFun

KhanAcademyPolski

Wiadomości Naukowe TVP
Konkursy
Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy
Astro Schopy
Uniwersał

Planeta Oczu

Astrocentrum

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1
Najnowszy użytkownik: jacek
Odwiedziny gości
Dziś:1,345
Wczoraj:2,129
W tym tygodniu:3,474
W tym miesiącu:43,947
W tym roku:231,480
Wszystkich:13,263,267
Ankieta
Gdzie jest Nowa Kelpera?

Lew

LMC

Rak

Wężownik

Smok

Rak

Linki: Koła_i_Kluby
Ciemne niebo
Problemy ze sztucznym światłem w Polsce stają się coraz bardziej uciążliwe już nie tylko dla mieszkańców dużych aglomeracji, ale również ludzi zamieszkujących nawet małe wsie i miasteczka. Szczególnie problem ten zauważają obserwatorzy nocnego nieba oraz nocnej fauny, publikując coraz bardziej niepokojące informacje na różnorodnych forach internetowych, fachowych periodykach, w organizacjach tematycznych, przy okazji różnych imprez naukowych itp. Jednocześnie brak norm polskich regulujących zanieczyszczenie światłem w połączeniu z niewłaściwą polityką oświetlenia ulic (błędne przekonanie, że czym większa strata energii tym większe zyski dla elektrowni) spowodowały, że różne środowiska społeczne postanowiły zrobić pierwsze kroki w kierunku poprawny stanu nocnego nieba nad Polską.


Pierwszym skutecznym inicjatorem tej akcji stało się Stowarzyszenie POLARIS – OPP z siedzibą w Sopotnii Wielkiej, które zorganizowało w 2005 roku polsko-słowacki kongres organizacji astronomicznych w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Rok wcześniej Zarząd tejże organizacji społecznej uchwalił oficjalne powołanie do życia ogólnopolskiego programu "Ciemne Niebo” Stowarzyszenia POLARIS – OPP.
Data dodania: 04/17/2009 Wizyt: 807
Klub Astronomiczny Almukantarat
Klub Astronomiczny „Almukantarat” jest zarejestrowanym stowarzyszeniem, którego głównym celem statutowym jest popularyzacja astronomii i pokrewnych dziedzin nauki, szczególnie wśród młodzieży. Organizujemy obozy letnie oraz spotkania śródroczne, na których prowadzone są wykłady teoretyczne z astronomii, jak również obserwacje nieba. Nasze spotkania to nie tylko nauka, ale również wypoczynek w przepięknie położonych polskich miejscowościach.
Data dodania: 09/19/2013 Wizyt: 359
Klub Astronomiczny Proxima
Klub Miłośników Astronomii i Astronautyki z Radomska. Wieka pasja człowieka która zmieniła już życie wielu ludzi. Nie ustaje w swoich dążeniach do realizacji marzannie o miejscu, gdzie każdy zdobędzie wiedzę i miło spędzi czas pod sztucznym niebem.
Data dodania: 04/04/2011 Wizyt: 435
Koło Miłośników Astronomii w Urzedowie

Strona ta poświęcona jest działającemu w Urzędowie kołu astronomicznemu. Znajdziesz na niej ciekawe informacje na temat naszej działalności, obszerną galerię zdjęć, odnośniki do innych ciekawych stron poświęconych astronomii, archiwalne numery naszego informatora. Siedziba naszego koła jak i obserwatorium mieści się w Gminnym Ośrodku Kultury. Spotykamy się w każdy piątek od godziny 18. Na życzenie zainteresowanych szkół, klubów, świetlic oraz osób prywatnych służymy wypożyczeniem sprzętu obserwacyjnego!

Data dodania: 01/02/2009 Wizyt: 422
Koło Naukowe Studentów Astronomii UMK
Koło Naukowe Studentów Astronomii istnieje formalnie od kilkunastu lat, jednak faktyczna działalność rozpoczęła się w dniu 17 kwietnia 2000 roku, kiedy to prezesem KNSA została Sylwia Hołowacz. W dalszych latach prezesem został Dominik Wóltański, a od roku 2005 Rafał Pawłaszek kultywując działania rozpoczęte w pierwszych latach aktywnej działalności. Dzięki istnieniu KNSA co roku studenci astronomii mają szansę brać udział w studenckich konferencjach astronomicznych oraz poszerzać swoją wiedzę ogólnofizyczną. Od 2000 roku członkowie KNSA uczestniczyli w corocznych konferencjach międzynarodowych ICPS (International Conference for Physics Students) organizowanych przez IAPS (International Association of Physics Students).
Data dodania: 09/22/2008 Wizyt: 415
Lista aktywnych rojów IMO 2009
Lista rojów meteorytowych na 2009 rok. Rój meteorytowy można obserwować nie tylko w czasie jego maksymalnej aktywności. NA stronie znajdziemy również mapki radiantów (radiant - to pozorny punkt na sferze niebieskie wylatywania meteorów).
Data dodania: 11/27/2009 Wizyt: 554
Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne
Takie rzeczy tez sa możliwe w naszym kraju. to tylko kwestia chęci. Obserwatorium rozrasta się obecnie o planetarium. Słowem nie ma rzeczy niemożliwych.


Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach
Data dodania: 09/22/2008 Wizyt: 414
Obserwatorium astronomiczne działa w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Głogowie
To nasi najbliżsi sąsiedzi. Obserwatorium II LO w Głogowie. Obserwatorium astronomiczne działa w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Głogowie od 1998 roku. Powstało z inicjatywy dyrektora szkoły Romana Bochanysza oraz nauczyciela fizyki Ludwika Lehmana. Cała trwająca kilka lat budowa i wyposażenie jest wyłączną zasługą dyrektora.
Data dodania: 09/08/2012 Wizyt: 420
Pracownia Komet i Meteorów
Dowiedz się czym są meteory i jak je obserwować, co robi Pracownia Komet i Meteorów oraz jak uczestniczyć w pracach PKiM.
Data dodania: 01/03/2009 Wizyt: 445
Sekcja Astronomiczna Cz. T. N.
Sekcję Astronomiczną Częstochowskiego Towarzystwa Naukowego (SACTN) założył dr Bogdan Wszołek w marcu 2004 roku. Głównym zamierzeniem sekcji jest szerzenie kultury astronomicznej w środowisku częstochowskim. SACTN formalnie jest strukturą organizacyjną Częstochowskiego Towarzystwa Naukowego (CzTN), ale terenem jej działania jest Instytut Fizyki AJD w Częstochowie. SACTN zrzesza nie tylko członków CzTN ale i osoby spoza tego towarzystwa. Sekcja jest otwarta na współpracę ze studenckimi kołami naukowymi i szkolnymi kółkami astronomicznymi. Prawo przynależności do sekcji mają wszystkie osoby zainteresowane astronomią i pragnące zainteresowania takie rozwijać. Nie czyni się ograniczeń wiekowych ani nie stawia się wymogów co do wykształcenia. Przynależność do sekcji jest bezpłatna, ale oczekuje się od członków choćby minimalnej aktywności na rzecz pogłębiania i szerzenia wiedzy astronomicznej w środowisku.Zajęcia sekcji odbywają się co tydzień (wyjąwszy okresy wakacji i innych przerw w nauce). W ich zakres wchodzą przeważnie: krótki wykład, dyskusje, obserwacje nieba, fotografowanie nieba, planowanie i omawianie form szerszej aktywności. W zakres tych ostatnich wchodzi np. przeprowadzanie konkursu wiedzy astronomicznej URANIA, redakcja Częstochowskiego Kalendarza Astronomicznego, organizacja wystaw, wycieczek i innych imprez astronomicznych. Tego rodzaju działania otwierają szeroki zakres możliwości aktywnego włączenia się do pracy poszczególnych członków sekcji.
Data dodania: 02/04/2009 Wizyt: 904
Sekcja Astronommiczna Ogniska Pracy Pozaszkolenj w Kołobrzegu
Spotkania
Odbywają się w każdy piątkowy wieczór, z wyjątkiem ferii i wakacji.
Początek - godz. 19:00 (wrzesień-kwiecień), lub 20:00 (maj, czerwiec).
Koniec - zwykle między 21 a 23, zależnie od pogody i nastroju.

Uczestnicy
Klub zaprasza uczniów wszystkich kołobrzeskich szkół średnich
(wyjątkowo również gimnazjów), którzy spełniają dwa warunki:
* ciekawi ich Wszechświat
* nie wpadają w panikę na widok prostego równania.

Prowadzący
dr Marek Muciek (kontakt: mmuciek@op.pl)

Obserwatorium
Czterotonowa kopuła umieszczona na szczycie gmachu liceum kryje teleskop Meniskas Cassegrain firmy Karl Zeiss Jena, o średnicy zwierciadła głównego 150 mm. Służy on do obserwacji obiektów słabych i wymagających dużych powiększeń (do 300x).
Obiekty jaśniejsze ale rozciągłe, oglądamy przy pomocy refraktora Orion ShortTube, o średnicy obiektywu 80 mm.


Co robimy?
Czasem bywa u nas romantycznie, a czasem matematycznie. Przy bezchmurnym niebie poznajemy niebo teleskopami i gołym okiem. Jeśli pogoda na to nie pozwala, to rozmawiamy o kosmosie lub rozwiązujemy problemy rachunkowe.
Data dodania: 09/02/2012 Wizyt: 351
Sulęcin KÓŁKO ASTRONOMICZNE
Koło astronomiczne w I liceum Ogólnokształcącym
Data dodania: 10/28/2014 Wizyt: 371
The Planetary Society
The Planetary Society (Stowarzyszenie Planetarne) – organizacja non-profit prowadząca wiele badań astronomicznych. Jej siedziba znajduje się w Pasadenie w Kalifornii. Została założona w 1989 roku przez Carla Sagana, Bruce'a Murraya oraz Louisa Friedmana. Celem stowarzyszenia jest eksploracja Marsa i innych rejonów Układu Słonecznego, poszukiwanie obiektów w niewielkiej odległości od Ziemi oraz poszukiwanie życia pozaziemskiego. Organizacja liczy ponad 100 000 członków z ponad 100 krajów. Z Polski zapisanych jest 21 osób (listopad 2005).
Data dodania: 09/14/2015 Wizyt: 180
stat4u
Wszystko o Nas
Logo SA GW, autor Jacek Patka

Forum Astronomiczne PL


BOINC

Classroom

Opiekun Naukowy
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:46
Zachód słońca: 20:08
Dzień trwa:
14 Godzin 22 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 4:14
Dane dla:
Żagań
Szerokość: 51°37 N
Długość: 15°19 E
Imieniny obchodzą:
Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda
Faza Księżyca

Data: 23-4-2019 18:19:24

faza
Słońce
Słońce na żywo Słońce na żywo
Wszystkie aktualne
obrazy Słońca

Na niebie

Mapa Nieba


Comet 67P (Churyumov-Gerasimenko)

Faza Księżyca

CALSKY

Położenie ISS
The current position of the ISS
tranzyty ISS

Misja KEPLER

ZOONIVERSE odkrywanie planet

EPUP
3997 planet
Astropogoda
seeing

sat24, chmury, pogoda

Pogoda
sat24, chmury, pogoda

Czytelnia

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

Urania, numery archiwalne,przedwojenne

gwiazdy,zmienne,poradnik,gazeta,pdf,astronomia,pomiary

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

astronomia amatorska

KTW'

Astronautilius

KTW'

kreiner, ziemia i wszechświat

kreiner, ziemia i wszechświat

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Tomasz, Rożek

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Rudż, Przemysław

atlas, nieba, książka, astronomia

atlas, księżyca, książka, astronomia

Poradnik Miłośnika Astronomii

Mądre Książki
Losowa Fotka
Video kategoria
Apollo (1)
Astronautyka (13)
Astronomia (28)
Curiosity (2)
Fizyka (10)
Kosmologia (3)
Nauka (3)
Rosetta (4)
Sekcja (29)
Sonda (3)
Tutoriale (3)
Archiwa

2019

2018

2017

2016

2015

Wygenerowano w sekund: 0.06 21,256,629 unikalne wizyty
strzaka do gry