Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

astroturystyka

100 lat IAU

IAU

Comet

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Artykuły: Programowanie

Python i TensorFlow oraz OpenCV - inteligencja na PC
Nasz komputer może być całkiem pożyteczną maszyną. Pod warunkiem, że to my nauczymy się z niego wydajnie korzystać. Aby tego dokonać trzeba dać mu nieco inteligencji i możliwość uczenia się. My wykorzystamy go do przetwarzania danych z obserwacji meteorów sporadycznych. Materiału jest bardzo dużo. Setki gigabajtów. Nie damy rady przeanalizować takiej ilości ręcznie. Ale maszyna ... może pracować bez przerwy z taką sama wydajnością. Przygotowujemy odpowiednie oprogramowanie do tego celu więc artykuł ten będzie dość rozwojowy w czasie.

Python instalacja gmpy2
Instalacja gmpy2 pozwala na zrealizowanie obliczeń z dużą precyzją. Można wówczas realizować obliczenia na dużych liczbach. Ale by zainstalować ową bibliotekę dla Python'a trzeba najpierw uzupełnić naszego Linux'a.


Python wysyłanie email-i
Jak ustalić adres IP robota w sieci? Może on do nas wysłać wiadomość w postaci email'a. Oto kod.

Rekurencja w Python'ie i nieszczęśliwy ciąg Fibonacciego
Stosowanie rekurencji jest często bardzo skutecznym sposobem na zwarty kod i szybsze działanie. ale są takie przypadki, w których ich stosowanie nie ma sensu lub trzeba to zrobić inaczej. Oto przykład.

Trójkąt Pascal'a - Python
W programowaniu najważniejszym jest uzyskanie efektu. Tym efektem jest umiejętność obliczenia czegoś. Oto przykład jak można tego dokonać i to na kulka sposobów.

Trzy ciekawe funkcje Pythona
To nie jest artykuł dla początkujących. Ale możesz zacząć w tym miejscu i pójść dalej. Masz tu przykładowy kod z wyjaśnieniem co on robi - komentarzami. Oraz link do prezentacji jak przygotować sobie środowisko do zabawy i dalej do kodowania z pasją.
Python to nie tylko ciekawy język programowania ale i narzędziem dający wiele możliwości we współczesnym świecie. Często używany do analizy danych w tym big data oraz uczeniu maszynom czy SI. Jest wspaniałym narzędziem do rozpoczęcia przygody z programowaniem. No to do dzieła. Pokażemy jak skorzystać z trzech ciekawych funkcji.
31,505,099 unikalne wizyty