Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

astroturystyka

100 lat IAU

IAU

Comet

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Artykuły: Nasze Niebo Wspólne Dobro

Dzień w nocy - oświetlenie miast
Artykuł został napisany w ramach projektu Nasze Niebo Wspólne Dobro w konkursie astronomicznym "Odkryjmy Tajemnice Wszechświata" organizowanym przez Instytut Astronomii UZ i ZSiPKZ w Zielonej Górze w kwietniu 2012r.

Light Pollution
Prezentacja powstała w ramach projektu Nasze Niebo Wspólne Dobro w konkursie astronomicznym "Odkryjmy Tajemnice Wszechświata" organizowanym przez Instytut Astronomii UZ i ZSiPKZ w Zielonej Górze w kwietniu 2012r.

Mapa zasięgu Gwiazdowego Żagań
Mapa zasięgu gwiazdowego i ocena zanieczyszczenia sztucznym światłem na terenie miasta Żagań. Optymalizacja lokalizacji Obserwatorium Astronomicznego Kepler. Mapa powstała w ramach projektu Nasze Niebo Wspólne Dobro w konkursie astronomicznym "Odkryjmy Tajemnice Wszechświata" organizowanym przez Instytut Astronomii UZ i ZSiPKZ w Zielonej Górze w kwietniu 2012r.

Parki Ciemnego Nieba.
Artykuł został napisany w ramach projektu Nasze Niebo Wspólne Dobro w konkursie astronomicznym "Odkryjmy Tajemnice Wszechświata" organizowanym przez Instytut Astronomii UZ i ZSiPKZ w Zielonej Górze w kwietniu 2012r. Autorka: Karolina Świątek.

Plansza Dydaktyczna Gwiazdozbiór Oriona
Plansza Oriona powstała w ramach projektu Nasze Niebo Wspólne Dobro w konkursie astronomicznym "Odkryjmy Tajemnice Wszechświata" organizowanym przez Instytut Astronomii UZ i ZSiPKZ w Zielonej Górze w kwietniu 2012r.

Prezentacja Projektu
Prezentacja Projektu Nasze Niebo Wspólne Dobro na konkursie Odkryjmy Tajemnice Wszechświata 13 kwietnia 2012 roku w Zielonej Górze
31,505,548 unikalne wizyty