Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

astroturystyka

100 lat IAU

IAU

Comet

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Wszystko o Nas

Logo SA GW, autor Jacek Patka





Forum Astronomiczne PL


BOINC

Classroom

FB

Księżyc


Data: 26-11-2024 02:43:21

faza

Słońce

Na niebie


La Lune

Mapa Nieba

Stellarium Web

TheSkyLive
Skytinel - sieć stacji bolidowych - SN15

Położenie JWST
Where is WEBB


ARTEMIS
ARTEMIS-1


Położenie ISS
The current position of the ISS
tranzyty ISS


The current position of the ISS

Misja KEPLER

ZOONIVERSE odkrywanie planet

EPUP
5282 planet

Astropogoda

Pogoda



sat24, chmury, pogoda


wyładowania atmosferyczne


III Prawo Keplera




Czytelnia


dwumiesięcznik

Urania, numery archiwalne,przedwojenne

Light Pollution

M-WiFi

gwiazdy,zmienne,poradnik,gazeta,pdf,astronomia,pomiary

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

astronomia amatorska

Astronautilius

KTW'

kreiner, ziemia i wszechświat

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Tomasz, Rożek

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Rudż, Przemysław

atlas, nieba, książka, astronomia

atlas, księżyca, książka, astronomia

Poradnik Miłośnika Astronomii

Mądre Książki

Losowa Fotka

Fizyka jaką znać powinniście

Astronomia programy

ydp, fizyka, pakiet multimedialny, nauka Takie hasło przyświeca wydanej na bieżącej płycie DVD CHIP’a prezentacji multimedialnej stworzonej przez Young Digital Planet. Sama nauka jest jedynie narzędziem do poznania i zrozumienia rzeczywistości. Fizyka jednak spędza wielu sen z oczu i stanowi dla nich nie lada problem do pokonania. Przedstawiany przez san program jest dowodem na to że wcale nie musi tak być.

Dla zaznajomionych z zagadnieniami fizycznymi poziom wiedzy w pakiecie multimedialnym „Fizyka jakiej nie znacie” nie jest szokująca. Ale mało jest takich, którzy znaliby wszystkie zagadnienia przedstawione tam w podobnym zakresie. Program został bowiem bardzo ciekawie przemyślany. I nie ma się co dziwić, bo firma YDP ma ogromne doświadczenie w zakresie edukacji multimedialnej. Wielu pamięta sukces Edu-Romów, znanych zresztą do dzisiaj i wielu innych ciekawych pozycji z ich oferty.


ydp, fizyka, pakiet multimedialny, nauka Co wiec daje nam YDP w tym produkcie? Całość została podzielona na trzy części: zjawiska i procesy, eksperymenty i symulacje. W pierwszej części zapoznajemy się z zawartością merytoryczną. Zjawiska opisane są zwięźle, ale do każdego zagadnienia dołączona jest animacja, która stanowi znaczne rozszerzenie informacji. Ten sposób prezentacji wiedzy jest bardzo komunikatywny, choć wymaga sporego nakładu pracy, by osiągnąć cel. Dobre prezentacje są nie lada sztuką i rzadko spotykane. Do tego jest oczywiście słowniczek. Wszystko pod ręką. Zaletą jest to, że użytkownik nie musi się wbijać w zwały tekstu, którego mogą co najwyżej odstraszyć, a dostaje to co niezbędne. Po więcej sięgniemy do innych publikacji również z YDP.

ydp, fizyka, pakiet multimedialny, nauka Eksperymenty to wspaniale miejsce dla tych, którzy pragną sami zgłębiać przez doświadczenie wiedzę fizyczną. Zobaczymy tu film z samego doświadczenia, oraz wskazówki jak je przygotować i przeprowadzić. Biorąc pod uwagę jak trudno o dobre wyposażenie pracowni fizycznej, jest to niezła alternatywa dla pedagogów i dla pasjonatów. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny. Dzięki tym materiałom nie musimy wozić przysłowiowego drzewa do lasu. Wystarczy tylko trochę chęci.

Symulacje to miejsce zabawy fizyką. Możemy tu przy pomocy przygotowanych programów sprawdzić jak zmiana niektórych parametrów wpływa na przebieg zjawiska. Możemy pobawić się soczewkami, zwierciadłami, siatkami dyfrakcyjnymi i wieloma innymi nieźle opracowanymi przyrządami.

ydp, fizyka, pakiet multimedialny, nauka Dla kogo więc jest ten pakiet? Na pewno nie dla profesjonalnego fizyka. Ale każdy uczeń, szczególnie szkoły podstawowej czy gimnazjum może spokojnie skorzystać z niego. Nie jest to encyklopedia wiedzy fizycznej i raczej nie pretenduje to wydanie do takiego tytułu. Młody człowiek szukający wiedzy i wytłumaczenia jak to działa znajdzie tu materiał na dobrym poziomie. Jeśli za to będzie szukać więcej, to inne pakiety programów spokojnie to uzupełnią. To dla fanów komputeryzacji. Ja jednak nadal pozostaje tradycjonalistą. I może właśnie o to chodzi by jedno uzupełniać drugim.

Przeczytaj więcej:
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
31,503,433 unikalne wizyty