Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

astroturystyka

100 lat IAU

IAU

Comet

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Wszystko o Nas

Logo SA GW, autor Jacek Patka





Forum Astronomiczne PL


BOINC

Classroom

FB

Księżyc


Data: 26-11-2024 02:52:10

faza

Słońce

Na niebie


La Lune

Mapa Nieba

Stellarium Web

TheSkyLive
Skytinel - sieć stacji bolidowych - SN15

Położenie JWST
Where is WEBB


ARTEMIS
ARTEMIS-1


Położenie ISS
The current position of the ISS
tranzyty ISS


The current position of the ISS

Misja KEPLER

ZOONIVERSE odkrywanie planet

EPUP
5282 planet

Astropogoda

Pogoda



sat24, chmury, pogoda


wyładowania atmosferyczne


III Prawo Keplera




Czytelnia


dwumiesięcznik

Urania, numery archiwalne,przedwojenne

Light Pollution

M-WiFi

gwiazdy,zmienne,poradnik,gazeta,pdf,astronomia,pomiary

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

astronomia amatorska

Astronautilius

KTW'

kreiner, ziemia i wszechświat

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Tomasz, Rożek

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Rudż, Przemysław

atlas, nieba, książka, astronomia

atlas, księżyca, książka, astronomia

Poradnik Miłośnika Astronomii

Mądre Książki

Losowa Fotka

A jadnak sie kręci II edycja

Astronomia konkursyGwiezdne Wrota - Sekcja Astronomiczna Rok Heweliusza trwa. W ślad za tym rozpoczynają się kolejne konkursy astronomiczne i nie tylko. Centrum Hewelianum zachęca wszystkich do udziału w kolejnej, drugiej, edycji konkursu „A jednak się kręci”. Uczestnicy roku Astronomii pamiętają na pewno pierwszą edycję.

Sam konkurs ma w zasadzie bardzo prostą kanwę. Opiera się na popularyzacji astronomii na każdy możliwy sposób. Często może to być znacznie oddalone od astronomii niż by się wydawało. Jeśli weźmiemy pod uwagę konkurs dla przedszkolaków na prace o tematyce astronomicznej, lub przedstawiająca wrażenia z programu popularyzującego wiedzę astronomiczną – np. z kanału Da Vinci Learning - to wynik może być czasami zaskakujący samych organizatorów. Astronomia otacza nas ze wszystkich stron. Jej przejawy znajdziemy wszędzie. W każdym domu, w każdej szkole a nawet na ulicach naszych miejscowości. Wystarczy tylko się rozejrzeć, a niektórym pomóc otworzyć oczy.


Pomysłów jest naprawdę masa, przykładem jest rok 2009. Wynikiem czego miały miejsce przeróżne akcje w całej Polsce. Przy okazji wszyscy świetnie się bawili i mieli wiele wrażeń do zapamiętania na całe życie. Mamy nadzieję że i tym razem tak będzie.

Za stroną organizatorów przekazujemy motto konkursu:
---------------

W związku z czterechsetną rocznicą urodzin Jana Heweliusza, przypadającą 28 stycznia 2011 roku, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w dniu 12 grudnia 2010 roku przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2011 Rokiem Jana Heweliusza. Podobnie jak w Międzynarodowym Roku Astronomii 2009 zapraszamy wszystkich nauczycieli i wychowawców prowadzących różnorodne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży (kółka zainteresowań, zajęcia świetlicowe itp.) do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu „A jednak się kręci”. Konkurs przeznaczony jest dla szkół, ośrodków wychowawczych, świetlic oraz instytucji organizujących letni wypoczynek dzieci i młodzieży. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie i przeprowadzenie cyklu zajęć o tematyce astronomicznej, związanej z badaniami kosmicznymi itp.

Organizatorami konkursu są: Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Nagrodą główną dla osoby prowadzącej zajęcia jest kolekcjonerski zestaw srebrnych numizmatów „Systema Solare” przedstawiających nasz Układ Słoneczny, wyemitowany przez Skarbiec Mennicy Polskiej. Najlepsze placówki otrzymają zestaw książek, map lub akcesoriów astronomicznych.

Aby wziąć udział w konkursie należy przysłać ankietę zgłoszeniową na adres heweliusz@astro.as.up.krakow.pl w formie pliku komputerowego (formaty *.doc, *.docx lub *.pdf). Można też wykorzystać adres pocztowy:
Katedra Astronomii, Uniwersytet Pedagogiczny, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków z dopiskiem „konkurs astronomiczny”.

Podsumowaniem działalności będzie sporządzenie sprawozdania, które należy przysłać do 12 września 2011 roku. Głównym celem konkursu jest popularyzacja astronomii oraz wykorzystanie wątków astronomicznych w aktywizacji uczniów na polu nauk ścisłych i technicznych. Organizatorzy mają nadzieję, że uczestnicy będą się dzielić swoimi pomysłami dotyczącymi prowadzenia zajęć jeszcze w czasie trwania konkursu! Nadesłane scenariusze zajęć czy sprawozdania cząstkowe będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej konkursu. Zamieszczane tam będą również informacje konkursowe, materiały pomocnicze itp. Organizatorzy zwracają się z prośbą o przekazanie informacji o konkursie wszystkim potencjalnie zainteresowanym osobom.
----------------------

Oczywiście Żagańska Sekcja Astronomiczna przystępuje do konkursu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w imprezach organizowanych z tej okazji, jak również jeśli tylko potrzebujecie naszej pomocy zwracajcie się o nią do Sekcji – na nasz adres email – lub do Centrum Kultury w Żaganiu.

Pierwszym naszym zadaniem konkursowym był udział w zimowych badaniach czystości nieba w ramach projektu Globe at Night. Niedługo warsztaty i spotkania, o których będzie głośno w naszym serwisie. Przy okazji uruchamiamy kolejne maszyny w projekcie Einstein. W tym celu założyliśmy nawet naszą grupę poszukiwawczą. Kosmos jest wieli i odkryć starczy dla każdego.

Nie ociągaj się, czas ruszyć na szlak odkryć nieznanych jeszcze miejsc. Jeśli masz pasję pokaz innym jak piękny jest Wszechświat. Przyjdź do nas na spotkanie i razem z nami weź udział w popularyzacji nauki Uranii.

Przeczytaj więcej:
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
31,503,598 unikalne wizyty