Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

astroturystyka

100 lat IAU

IAU

Comet

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Wszystko o Nas

Logo SA GW, autor Jacek Patka





Forum Astronomiczne PL


BOINC

Classroom

FB

Księżyc


Data: 23-2-2025 00:32:16

faza

Słońce

Na niebie


La Lune

Mapa Nieba

Stellarium Web

TheSkyLive
Skytinel - sieć stacji bolidowych - SN15

Położenie JWST
Where is WEBB


ARTEMIS
ARTEMIS-1


Położenie ISS
The current position of the ISS
tranzyty ISS


The current position of the ISS

Misja KEPLER

ZOONIVERSE odkrywanie planet

EPUP
5282 planet

Astropogoda

Pogoda



sat24, chmury, pogoda


wyładowania atmosferyczne


III Prawo Keplera




Czytelnia


dwumiesięcznik

Urania, numery archiwalne,przedwojenne

Light Pollution

M-WiFi

gwiazdy,zmienne,poradnik,gazeta,pdf,astronomia,pomiary

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

astronomia amatorska

Astronautilius

KTW'

kreiner, ziemia i wszechświat

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Tomasz, Rożek

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Rudż, Przemysław

atlas, nieba, książka, astronomia

atlas, księżyca, książka, astronomia

Poradnik Miłośnika Astronomii

Mądre Książki

Losowa Fotka

OZMA 2011

Wakacje ozma,2011 Newton 400/2000 mm Montaż widłowy Napęd w osi RA przekładnia cierna (friction wheel) śred. 540 mm Napęd w osi DEC ślimacznica Silniki krokowe sterowanie mikroprocesorem. Teoretyczny zasięg teleskopu 14,8 magnitudo Planowane uruchomienie: lipiec 2007 roku *BAJ: Nazwa utworzona od pierwszych liter imion naszych Pań - "Beata, Anna, Joanna" - źródło strona PPSAE Lipiec pogodą nie zachwyca, choć to i tak najcieplejszy miesiąc roku. Może astronomiczna pogoda dopisze w Sierpniu, wszak to o czyste niebo chodzi. Warto więc zainteresować się wspaniałą imprezą przygotowana przez miłośników astronomii z Pałucko – Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno – Ekologicznego pod nazwą OZMA.

To już tradycja. Bo Niedźwiady to wspaniałe miejsce kultywujące tradycje astronomiczne. Gromadzi ono miłośników astronomii z całego kraju, a kto tam się już raz zjawi, ten nie odpuści przyjazdu za rok. A osobiście wcale nie uważam tych miłośników za nieco "szurniętych" czy nawiedzonych, choć sami tak o sobie piszą. Raczej za bardzo oddanych swojej pasji.


Między 4 a 7 sierpnia, w Amatorskim Obserwatorium Astronomicznym w Niedźwiadach koło Szubina, w województwie kujawsko-pomorskim, odbędzie się XV Ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii (OZMA).

OZMA nie jest typowym zlotem astronomicznym. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie zarówno zawodowych astronomów, zaawansowanych miłośników, jak i zupełnie początkujących adeptów astronomii. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, mile widziane są całe rodziny, ich przyjaciele, kluby i stowarzyszenia.

Termin:4-7sierpnia 2011 r (czwartek-niedziela)
INFORMACJE PRAKTYCZNE


Lokalizacja:Amatorskie Obserwatorium Astronomiczne w Niedźwiadach k. Szubina, woj. kujawsko-pomorskie

OZMA,2011 Newton 250/1250 mm Montaż osiowy niemiecki Napęd w osi RA ślimacznica d=250 mm 1:316 Napęd osi DEC - mikroruchy +/- 10 stopni Silniki krokowe w obu osiach. Teoretyczny zasięg teleskopu 13,8 magnitudo Najsłabsza zaobserwowana gwiazda 14 magnitudo! (wg. AAVSO Star Chart, obserwator Marek Muciek, okular Hyperion 13 mm - powiększenie 96x) *RFNT: Rich Field Newtonian Telescope - złośliwi tłumaczą ten skrót: "Realnie Fatalnie Niewidzący Teleskop" - źródło strona PPSAE Zakwaterowanie: noclegi - tylko własne namioty lub przyczepy kampingowe,
 kwatery prywatne lub hotele  we własnym zakresie.

Wpisowe: 100 zł; dzieci do lat 12 - 50 zł
płatne w dniu zlotu !

Zgłoszenia (lub pytania dotyczące zlotu) proszę kierować na adres poczty elektronicznej:
  Roman Kral  
e-mail: rkral@poczta.onet.pl ,  tel. kom. 691 468 800

W zgłoszeniu prosimy podać: Imię i nazwisko, adres, e-mail, telefon kontaktowy, wiek, (jeżeli osoba jest niepełnoletnia) rozmiar koszulki (S, M , L, XL, XXL, inny-dzieci). Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 lipca. Dla osób, które przyjadą  na zlot bez rezerwacji, organizatorzy nie gwarantują wyżywienia, koszulek i miejsca pod namiot. Udział osób poniżej 15 roku życia - tylko z opiekunem, osoby w wieku 15-18 lat z pisemną zgodą prawnego opiekuna.
ORGANIZATORZY
* Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne "Grupa Lokalna", NIEDŹWIADY
* Urząd Gminy i Miasta Szubin
Organizatorzy gwarantują: miejsce  pod namiot na terenie obserwatorium,  dwa obiady (piątek oraz sobota), kiełbaski na ognisko, okolicznościową koszulkę,  udział  w prelekcjach, wykładach,  konkursach oraz wszystkich imprezach organizowanych w ramach OZMA XV. Niewątpliwą atrakcją będzie dostęp do znajdujących się na terenie obserwatorium teleskopów m in. Newton 400/2000 !!! oraz teleskop słoneczny z filtrem H-alfa LUNT LS60Tha/B600. Nie gwarantujemy pogody ale ciemne niebo i miłą atmosferę TAK !. Przez cały czas zlotu nigdy nie gasnące ognisko  Smiley
Zachęcamy do przywiezienia swojego sprzętu obserwacyjnego (bardzo ciemne niebo ),  zdjęć, filmów oraz pochwalenia się swoimi dokonaniami z zakresu astronomii. Każdy uczestnik otrzyma możliwość prezentacji swoich osiągnięć. Dla najlepszych - nagrody i wyróżnienia.
W tradycyjnym konkursie wiedzy astronomicznej jak zawsze cenne nagrody!
Tradycyjnie przyznane zostaną główne nagrody GRAND OZ. W kategorii "astrofotografia" za najlepsze zdjęcia o tematyce astronomicznej, oraz w kategorii sprzętowej za wykonanie lub modernizację instrumentu obserwacyjnego.

Teren zlotu położony jest wśród czystych lasów, z dala od miejskich świateł i miejskiego zgiełku. Miasteczko namiotowe znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pola obserwacyjnego i pawilonów z teleskopami. Na miejscu również sanitariaty, świetlica w której będą odbywały się wykłady oraz dwie duże wiaty. Wszystko w jednym miejscu. 3 dni wypoczynku pod gwiazdami , pośród natury i miłośników astronomii.
OZMA nie jest typowym zlotem astronomicznym. Ma raczej charakter "star party". Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie zarówno zawodowych astronomów, zaawansowanych miłośników, jak i też zupełnie początkujących adeptów astronomii. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, mile widziane są całe rodziny, ich przyjaciele, kluby i stowarzyszenia.
W czasie zlotu czynne będzie tradycyjnie stoisko z literaturą naukową oraz gadżetami.
Szczegółowy program zlotu wkrótce.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń !

------------------

Tyle odo organizatorów. Kto się jeszcze nie zdecydował, ten niech to dobrze przemyśli. Zresztą, nad czym tu myśleć. Pakujcie się i jeżcie na OZMA-ę 2011.

Przeczytaj więcej:

Bookmark and Share
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
31,994,059 unikalne wizyty