Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

astroturystyka

100 lat IAU

IAU

Comet

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Wszystko o Nas

Logo SA GW, autor Jacek Patka





Forum Astronomiczne PL


BOINC

Classroom

FB

Księżyc


Data: 26-11-2024 03:02:39

faza

Słońce

Na niebie


La Lune

Mapa Nieba

Stellarium Web

TheSkyLive
Skytinel - sieć stacji bolidowych - SN15

Położenie JWST
Where is WEBB


ARTEMIS
ARTEMIS-1


Położenie ISS
The current position of the ISS
tranzyty ISS


The current position of the ISS

Misja KEPLER

ZOONIVERSE odkrywanie planet

EPUP
5282 planet

Astropogoda

Pogoda



sat24, chmury, pogoda


wyładowania atmosferyczne


III Prawo Keplera




Czytelnia


dwumiesięcznik

Urania, numery archiwalne,przedwojenne

Light Pollution

M-WiFi

gwiazdy,zmienne,poradnik,gazeta,pdf,astronomia,pomiary

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

astronomia amatorska

Astronautilius

KTW'

kreiner, ziemia i wszechświat

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Tomasz, Rożek

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Rudż, Przemysław

atlas, nieba, książka, astronomia

atlas, księżyca, książka, astronomia

Poradnik Miłośnika Astronomii

Mądre Książki

Losowa Fotka

Rusza konkurs dla uczniów-badaczy Google Science Fair

Astronomia konkursy slowaKluczowe Konkurs Google Science FairRusza trzecia edycja globalnego konkursu Google Science Fair. Uczniowe z całego świata w wieku 13-18 lat będą rywalizować na projekty badawcze m.in. o stypendium wynoszące 50 tys. dol. Zgłoszenia trwają do 30 kwietnia.


Uczestnicy konkursu nadsyłać mogą pomysły, które mają potencjał, by odmienić świat. Partnerami konkursu są: CERN, Grupa LEGO, National Geographic i Scientific American.

Jak informują organizatorzy, zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w jednym z 13 języków, również w języku polskim. Spośród wszystkich uczestników wyłonionych zostanie 90 regionalnych finalistów - 30 z obu Ameryk, 30 z Azji i 30 z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Z tego grona pod koniec czerwca jury wybierze najlepszą piętnastkę, która we wrześniu pojedzie na finał do kalifornijskiej siedziby Google w Mountain View.

Międzynarodowa komisja konkursowa złożona z wybitnych naukowców i wynalazców wyłoni podczas finału laureatów poszczególnych kategorii wiekowych (13-14, 15-16 oraz 17-18 lat), a najlepszy z nich otrzyma nagrodę główną. Wśród nagród w konkursie Google Science Fair znajduje się m.in. stypendium o wartości 50 tys. dol. ufundowane przez Google, wyprawa na Wyspy Galapagos od National Geographic oraz wizyty w siedzibach Google, CERN czy LEGO.

Dodatkową nagrodą pieniężną ufundowaną przez Scientific American jest „Science in Action” o wartości 50 tys. dol., przyznawana uczestnikowi konkursu, którego praca rozwiązuje konkretny problem społeczny, ekologiczny lub zdrowotny, powodując realną poprawę jakości życia wybranej grupy osób lub społeczności. W tym roku przyznana zostanie także nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. dol. dla szkoły, z której pochodzi zwycięzca nagrody głównej i zostanie dla niej zorganizowany telekonferencja Google+ z CERN.

Jak informują organizatorzy, przez ostatnie 2 lata do konkursu zgłosiły się tysiące uczniów z ponad 90 państw. Zwycięzcy poprzednich edycji zaprezentowali m.in.: projekt wczesnego wykrywania raka piersi, udoskonalonego odbioru muzyki u osób niedosłyszących czy nową metodę opisania ekosystemu mikroskopijnych organizmów żyjących w wodzie.

Wśród zeszłorocznych regionalnych finalistów był także uczeń z Gdyni - Marcin Pitek zgłosił projekt "Wpływ ruchu obrotowego na wzrost korzeni roślin". Pisał o nim: "Ten projekt ma na celu sprawdzenie jak na rośliny będzie działała siła odśrodkowa i czy może zastąpić siłę grawitacji, co będzie szczególnie istotne dla przyszłych misji kosmicznych w tym misji na Marsa".

W tegorocznej edycji oprócz jury głosować będą mogli również internauci. W sierpniu dzięki serii spotkań wideo na żywo (tzw. hangoutów) będą oni mogli lepiej poznać 15 finalistów i zagłosować na najbardziej inspirujący pomysł o największym potencjale zmieniania świata.

Ponadto w ramach konkursu zorganizowana będzie seria otwartych hangoutów Google+ na żywo (w poniedziałki, środy i piątki) z największymi naukowcami na świecie, takimi jak wynalazca Dean Kamen, czy oceanograf Fabien Cousteau, a także z jurorami Google Science Fair. Uczestnicy hangoutów będą mogli zobaczyć, co się dzieje za kulisami najlepszych placówek naukowych oraz nowoczesnych laboratoriów na świecie.

Szczegóły na stronie i na blogu Google Polska.
PAP - Nauka w Polsce
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
31,503,796 unikalne wizyty