Przeżyj z nami fascynującą przygodę astronomiczną!
Uczestnicy AstroShow 2013Wszystkich miłośników nocnego nieba i sprzętu obserwacyjnego zapraszamy na IV Międzynarodowy Otwarty Zlot Astronomiczny AstroShow 2014, który w tym roku odbędzie się wśród pięknych i czystych mazurskich wód i lasów w Piaskach koło Rucianego-Nidy.
Jako miejsce zlotu wybraliśmy położony w malowniczym miejscu, nad brzegiem jeziora Bełdany ośrodek wypoczynkowy Mazurski Raj. Kto nigdy nie był w Puszczy Piskiej, ma niesamowitą okazję przekonać się o pięknie mazurskiego nieboskłonu. Wybór ośrodka to niezwykle ważne zadanie, ponieważ lokalizacja musi gwarantować nie tylko komfort i wszystkie udogodnienia, ale przede wszystkim hotel musi znajdować się z dala od miast, w miejscu gdzie ciemne niebo jest odkryte.
logo
Zlot tradycyjnie odbędzie się w ostatni weekend sierpnia –
od 28 do 31 sierpnia 2014 roku.
Premiera największego seryjnie produkowanego teleskopu
Sky-Watcher Dobson 18”
najpotężniejszy na świecie, seryjnie produkowany teleskop do obserwacji wizualnych – Sky-Watcher Dobson 18”. To kratownicowy Dobson typu Ultra-Light z komórkowym lustrem o średnicy 458 mm i światłosiłą f/4Na AstroShow 2014 będziemy mieli okazję spojrzeć przez najpotężniejszy na świecie, seryjnie produkowany teleskop do obserwacji wizualnych – Sky-Watcher Dobson 18”. To kratownicowy Dobson typu Ultra-Light z komórkowym lustrem o średnicy 458 mm i światłosiłą f/4, który do transportu można złożyć do bardzo małej postaci. Teleskop może być wyposażony w system Go-To SynScan AZ z bazą 42.900 obiektów astronomicznych.
Polski Łazik Marsjański gościem specjalnym!
Jeden z najlepszych projektów studenckich na świecie, laureat prestiżowego konkursu URC (University Rover Challenge) odbywającego się w Mars Desert Research Station na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych, odwiedzi nasze Astroshow! Ekipa konstruktorów z Politechniki Warszawskiej właśnie zadeklarowała swoją obecność ze swoim jeżdżącym podopiecznym.
Goście AstroShow 2014
Jak co roku na AstroShow będziemy gościć znakomite osobowości: Wiktor Niedzicki - dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, jeden z najbardziej znanych polskich popularyzatorów nauki. Kto z nas nie śledził z wypiekami na twarzy kolejnych odcinków takich programów telewizyjnych jak „Kuchnia" czy „Laboratorium" przepełnionych wiedzą i zaskakującymi eksperymentami? Dr hab. prof. Maciej Mikołajewski, astronom specjalizujący się w astrofizyce układów podwójnych gwiazd, od 2011 redaktor naczelny najstarszego periodyku Urania – Postępy Astronomii. Jerzy Krug - profesjonalny fotograf, pasjonat astrofotografii. Marcin Cikała - kierownik Obserwatorium Astronomicznego na Lubomirze, doktorant na UMK. Robert Szaj ze stowarzyszenia Nicolaus Copernicus. Janusz Wiland - twórca Fastrona oraz programu AstroJaWil. Jak zawsze będziemy mogli skorzystać z ich wiedzy i wsparcia, zarówno podczas wykładów, jak i ciekawych warsztatów.
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej
Tradycyjnie w trakcie ASTROSHOW organizujemy Letnią Szkołę Mikroskopii Optycznej dla młodych badaczy w wieku od 5 do 18 lat. Młodzi badacze będą mieli możliwość pracy na mikroskopach biologicznych i stereoskopowych, nauczą się szukać interesujących obiektów do obserwacji oraz przygotowywać różne preparaty.Wszelkie informacje dostępne są na naszej stronie
www.astroshow.deltaoptical.pl. Serdecznie zapraszamy!
Zapisy na
www.astroshow.deltaoptical.pl
Pozdrawiamy
Zespół Delta Optical