XXIII ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii OZMA 2019 odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w ośrodku agroturystycznym Żurawi Krzyk w gminie Radowo Małe w powiecie łobeskim.XXIII ogólnopolski Zlot Miłośników Astronomii OZMA 2019 odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia w ośrodku agroturystycznym Żurawi Krzyk w gminie Radowo Małe w powiecie łobeskim.
Organizatorem OZMA jest w tym roku Cezary Kotwicki, Fundacja Pasja oraz tradycyjnie PPSAE. OZMA to najstarszy i najpopularniejszy w naszym kraju zlot miłośników astronomii. OZMA nie jest typowym zlotem astronomicznym. Ma raczej charakter „star party”. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie zarówno zawodowych astronomów, zaawansowanych miłośników, jak i też zupełnie początkujących adeptów astronomii.
Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, mile widziane całe rodziny, ich przyjaciele, kluby i stowarzyszenia. Zachęcamy do zabrania ze sobą sprzętu obserwacyjnego (ciemne niebo i otwarty horyzont!), zdjęć, filmów oraz pochwalenia się swoimi dokonaniami z zakresu astronomii. Każdy uczestnik otrzyma możliwość prezentacji swoich dokonań i osiągnięć. Dla najlepszych nagrody i wyróżnienia.
Teren zlotu położony jest wśród czystych lasów powiatu łobeskiego, z dala od miejskich świateł i miejskiego zgiełku. Miasteczko namiotowe znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pola obserwacyjnego. Wszyscy “ozmowicze” będą mogli korzystać przez cały okres trwania zlotu ze sprzętu, który będzie rozstawiony do obserwacji na terenie ośrodka agroturystycznego oraz brać udział w wszystkich punkach programu.
Noclegi – tylko własne namioty lub kwatery w ośrodku agroturystycznym Żurawi Krzyk. Udział osób poniżej 15 roku życia – tylko z opiekunem, osoby w wieku 15-18 lat – z pisemną zgodą prawnego opiekuna. Każdy z uczestników otrzymuje w ramach opłaty wpisowej koszulkę zlotową, miejsce na nocleg, trzy obiady (czwartek-sobota), kiełbaski na ognisko oraz udział we wszystkich punktach programu. Na miejscu jest możliwość wykupienia pełnego wyżywienia.
Zapisy przyjmowane są
do 10 sierpnia. Pytania i zapisy proszę kierować na adres poczty elektronicznej
cezary.kotwicki@wp.pl lub telefonicznie 600 836 383.
Więcej informacji na stronie organizatora
www.ppsae.pl
Źródło: Kosmonauta.net
Przeczytaj więcej: