Partnerzy

Astro-Miejsca


URANIA

astroturystyka

100 lat IAU

IAU

Comet

Centrum Nauki Kepler

Planetarium Wenus

ERC

Centrum Nauk Przyrodniczych

Orion,serwis,astronomii,PTA

POLSA

Astronomia Nova

Astronarium

forum astronomiczne

IPCN

Portal AstroNet

Puls Kosmosu

Forum Meteorytowe

kosmosnautaNET

kosmosnautaNET

Nauka w Polsce

astropolis

astromaniak

PTMA

PTR

heweliusz

heweliusz

ESA

Astronomers Without Borders

Hubble ESA

Space.com

Space Place

Instructables

Tu pełno nauki

Konkursy

Olimpiady Astronomiczne
Olimpiada Astronomiczna przebiega w trzech etapach.
Zadania zawodów I stopnia są rozwiązywane w warunkach pracy domowej. Zadania zawodów II i III stopnia mają charakter pracy samodzielnej. Zawody finałowe odbywają się w Planetarium Śląskim. Tematyka olimpiady wiąże ze sobą astronomię, fizykę i astronomiczne aspekty geografii. Olimpiady Astronomiczne


Urania Postępy Astronomii - konkurs dla szkół


astrolabium

Organizatorem konkursu astronomicznego jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego a patronat nad akcją sprawuje Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika będące instytutem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zobacz szczegóły »

astrolabium

konkurs, astronomiczny

AstroSklepy

Serwis Astro - 30 lat AstroDoświadczenia!

Astro Schopy
 Firma ScopeDome

Planeta Oczu

Astrocentrum

Wszystko o Nas

Logo SA GW, autor Jacek Patka





Forum Astronomiczne PL


BOINC

Classroom

FB

Księżyc


Data: 26-11-2024 01:35:47

faza

Słońce

Na niebie


La Lune

Mapa Nieba

Stellarium Web

TheSkyLive
Skytinel - sieć stacji bolidowych - SN15

Położenie JWST
Where is WEBB


ARTEMIS
ARTEMIS-1


Położenie ISS
The current position of the ISS
tranzyty ISS


The current position of the ISS

Misja KEPLER

ZOONIVERSE odkrywanie planet

EPUP
5282 planet

Astropogoda

Pogoda



sat24, chmury, pogoda


wyładowania atmosferyczne


III Prawo Keplera




Czytelnia


dwumiesięcznik

Urania, numery archiwalne,przedwojenne

Light Pollution

M-WiFi

gwiazdy,zmienne,poradnik,gazeta,pdf,astronomia,pomiary

vademecum, miłośnika, astronomii, dwumiesięcznik, astronomia

astronomia amatorska

Astronautilius

KTW'

kreiner, ziemia i wszechświat

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Tomasz, Rożek

poradnik, miłośnika, astronomii, książka, Rudż, Przemysław

atlas, nieba, książka, astronomia

atlas, księżyca, książka, astronomia

Poradnik Miłośnika Astronomii

Mądre Książki

Kup sobie Niebo

Astronomia ksiązki Niebo przewodnik po wszechświecieKażdy miłośnik potrzebuje wielu źródeł wiedzy by rozwijać swoje zainteresowania i pasje do nieba, gwiazd i kosmosu. Ale nieodłącznym przyjacielem na jego drodze była, jest i będzie książka.

Takich pozycji na rynku nie zbyt wielu. Ale za to są to pozycje wysokiej jakości. Tak też jest z książką tego autora - Przemysław Rudź. Wieloletni pasjonata i miłośnik astronomii w swojej książce przekazuje nam kompendium wiedzy astronomicznej od jakiej powinien zaczynać dzisiejszy miłośnik kosmosu. Książka jest wspaniała nie tylko dla człowieka pasjonującego się niebem w sensie naukowym, ale również dla czytelników dobrych pozycji. bo jest to dobrze napisana pozycja na naszej półce. Jeszcze nie mamy jej na naszej półce? TO natychmiast ją trzeba sobie zamówić w jednym z wielu miejsc wśród sklepów w sieci - czyli nawet nie wychodząc z domu. Nie jest to droga pozycja. Bo za cenę do 30 do niespełna 40 zł razem z przesyłką dostajemy ją pocztą pod same drzwi. Taki dzisiaj jest ten świat. Przewodnik nie jest na jeden wieczór czy jedną noc (dzień). Choć ma zaledwie 274 strony wiedza zgromadzona na jego kartach jest do wykorzystania w bardzo wielu sytuacjach. Ja osobiście bardzo sobie cenię pozycje z dużą ilością stron, ale to dlatego, że bardzo lubię czytać.

Moc tego przewodnika polega na tym, że został dobrze przemyślany. Język tekstu w sposób 100% przekazuje meritum poruszanego zagadnienia. Rozdziały dobrane są skrupulatnie i ułożone są w bardzo przemyślany sposób. Całość jest po prostu eleganckim rozwiązaniem. W amatorstwie autora widać wielki profesjonalizm. Przekazanie tak fachowej wiedzy i tak ogromnego zasobu informacji w sposób tak skuteczny jest sztuką. Z ogromu informacji wybrane jest to co dla miłośnika jest najistotniejsze. Ale książka jest skierowana również dla tych, którzy nie są pasjonatami ani hobbystami astronomicznymi. Po przeczytaniu jej na pewno mogą nimi zostać.


W książce cieszy też, że wiele danych zostało zweryfikowanych i uaktualnionych do dzisiejszego stanu. to bardzo ważne, bo często miłośnik spotyka rożne źródła z rożnymi informacjami, liczbami i wskaźnikami i jemu samemu trudno jest podjąć decyzję co jest właściwą informacją, a co już nieaktualną. Co by to było, gdyby przewodnik po Żaganiu prowadził nas po ulicach, których już nie ma, albo których nazwy zmieniły się wiele lat temu, a on nic nie wspominałby na ten temat?

Pozycja jest warta polecenia wszystkim zainteresowanym astronomią. Mamy nadzieję, że pozycja znajdzie się we wspaniały księgozbiorze naszych żagańskich bibliotek. Zawartość ich półek jest dobrze wyposażona w literaturę dla miłośników, choć marzeniem byłoby by pozycji było co najmniej kilka z każdego tytułu. To jednak zależny tylko od nas. Wystarczy czytać książki z bibliotek.

Droga do wiedzy jest bardzo długa. Nikt nie rodzi się z nią. Trzeba ją zdobywać jak ukochaną kobietę, przez całe życie. W zamian otrzymasz możliwość ujrzenia kosmosu tak ostro jak nigdy dotąd.
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
31,501,943 unikalne wizyty